FEJLÉC

ELTE-DOKK-Projekt célja

ELTESI-Testnevelés felsőfokon

ELTESI-Testnevelés felsőfokon

Sok szeretettel köszöntelek az ELTESI-Testnevelés felsőfokon poszter előtt!

Kérlek, hogy nézd meg a következő mesterséges intelligenciával készült rövid bemutatkozó videót. 

Köszöntő videó megtekintése (Kattints a szövegre!)

 

A következő videóban a projekt céljáról kapsz rövid tájékoztatást.

ELTESI-A projekt célja videó megtekintése (Kattints a szövegre!)

 

A továbbiakban részletesen olvashatsz a projekt céljáról.

A kutatás címe

ELTESI-Testnevelés felsőfokon, tervezzünk okosan, tanítsunk okosan!

A kutatás céljának, hipotéziseinek rövid összefoglalója

 

A hazai felsőoktatásban kifejezett igény mutatkozik az oktatás hatékonyságnak és színvonalának emelésére, melyre számos lehetőség adódik. 

Ennek a minőségi megújulásnak egyik kézenfekvő lehetősége:

- olyan infokommunikációs eszközök és rendszerek beemelése az oktatási folyamatba, melyek hatékonyan javítják az egyetemi oktatók és hallgatók közti folyamatos kommunikációt.

- javítják az oktatási tartalmak elsajátításának a hatékonyságát és ezzel egyidőben egységes digitális platformot teremtenek az érintett szegmensben tevékenykedő egyetemi oktatók, hallgatók számára.

- lehetőséget teremtenek az egyetemi oktatásban és a köznevelésben létrehozott tudás hatékony megosztására az érintett szegmensben tevékenykedő hallgató, oktató, pedagógus számára.

- online és hibrid oktatásra alkalmas kurzusok kialakítása, melyek alkalmasak a nappali és levelező tagozatos hallgatók, valamint a köznevelésben oktató pedagógusok akkreditált továbbképzésnek a hatékony támogatására.

A fenti folyamatokból az ELTE felsőoktatási, felnőttoktatási és köznevelési szegmenseiben is érintett oktatók, pedagógusok, sportszakemberek sem maradhatnak ki, akik a testkultúrális, szegmensben tevékenykednek (óvódapedagógus, tanító, gyógytestnevelő, gyógytornász, testnevelő és edző továbbá a kapcsolódó egyetemi oktatók).

Jelen kutatási, fejlesztési projekt célja egy olyan egységes digitális platform kialakítása, ami lehetőséget biztosíthat a fent leírt piaci szegmensben érintett oktatók, hallgatók és egyéb érintett szakemberek hatékony tudásmegosztásának és tananyag elsajátításának a folyamtában.

Ebből fakadóan a projekt során kidolgozásra kerül egy egységes digitális, oktatási platform, amelynek alapját egy már az említett piaci szegmensben működő OkosTEsi elnevezésű digitális platform adja.

A projekt során az ELTESI egyetemi platform fejlesztése történik meg, ami összekapocsolásra kerül a köznevelésben már működő OkosTESi oktatási platfrommal és az edzőképzésben már szintén működő Edzői képzői rendszerrel.

A projekt végső elérendő célja, hogy a kifejlesztett termék beépüljön a pedagógusok mindennapos tervező tevékenységébe a KRÉTA rendszeren keresztül, ezálltal hatékonyan támogatva a szakmai, minőségi oktatás fenntartását.

További kiemelten fontos cél, hogy az egyetemi hallgatói kurzusok tartalma és a pedagógusok akkreditált továbbképzésének tartalma összehangolásra kerüljön, így a projekt során kifejlesztett kurzusok alkalmassá válnak az egyetemi és a pedagógus képzés magas színvonalú oktatásának a biztosítására.

Összességében tehát projekt során az egységes digitális platform fejlesztése történik, menynek alkalmazott kutatási részében vizsgáljuk a rendszer működésének hatékonyságát az oktatási folyamatban, melyhez kapcsolódóan olyan hipotézisek kerülnek megfogalmazásra, mint:

A kidolgozott rendszer hatékonyabbá teszi–e az elsajátítandó tartalmak megtanulását.

 

Segíti-e az önálló kreatív oktati folyamat kibontakozását. 

 

Lehetővé teszi-e az önálló tanulás, tudáselsajátítás folyamatát.